ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №2 "ЗІРОЧКА"

санаторного типу Ніжинської міської ради Чернігівської області

ВАС ВІТАЄ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ДИТЯЧОГО САДКА) №2 "ЗІРОЧКА"

САНАТОРНОГО ТИПУ

                 НІЖИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ                          

  

                         

                    На Кушакевичів садок  -                                                              

                         Найпривітний для діток!

                        "Зірочка" він назву має

                         Між других садочків сяє.

 А іще він неповторний,

 Має статус - санаторний.

 Тут дітей оздоровляємо,

 І цікавому навчаємо!

                    Ну а колектив у нас -

                    Педагоги вищий клас!

                    Про природу разом дбаємо,

                    Садим, урожай збираємо.

 Про все не можна розказати,

 Краще до нас завітати.

 А ми радо приймем вас,

      Тож, заходьте, в добрий час!

 

НАШ САДОЧОК - СПРАВЖНЄ ДИВО  В НЬОМУ ЗАТИШНО Й КРАСИВО!

ЗРОСТАЮТЬ, НЕМОВ КВІТОЧКИ, В САДОЧКУ МИЛІ ДІТОЧКИ!

     

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО УЛЮБЛЕНИЙ САДОК

 

  Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) №2 «Зірочка» санаторного типу Ніжинської міської ради Чернігівської області має свою неповторну історію: будівля зведена наприкінці ХІХ століття в самому центрі стародавнього міста як купецька садиба, навколо якої згодом з'явилися господарчі будинки для прислуги та зберігання товару. Під час Жовтневої революції купець разом зі своєю родиною переїздить до Канади, де і зараз проживають його доньки та онуки. Після 1917р. нова влада розташувала  в приміщенні садиби пункт перепису населення м.Ніжина, в голодному 1933р. в ньому жили невідомі українські та ассірійські сім`ї. З 1941р. по 1945р. це був і санітарний пункт, і житло для німецького командування, а після звільнення Ніжина - тимчасовий притулок для дітей-сиріт. На початку лютого 1946р. міська влада вирішила віддати будинок під дитячий садок. Так відкрився дошкільний заклад санаторного типу.  Минають роки, десятиліття, відходять у небуття покоління людей, змінюються звичаї, вірування, погляди, лише добрі справи залишаються, надовго переживаючи своїх творців.  Неоціненний вклад в розвиток дошкільного закладу та оздоровлення вихованців внесли завідувач Топальська Галина Іванівна, вихователь Левченко Тамара Миколаївна, помічник вихователя Тимко Дарія Іванівна, сторож Муромець Петро Ілліч, вихователь Полулях Катерина Іванівна, вихователь Обіжейко Ада Миколаївна, музичний керівник Лічманенко Вікторія Василівна, помічники вихователя Донченко Віра Олексіївна та Бобошко Галина Григорівна, вихователь Нещерет Ганна Сергіївна, завгосп Яцина Софія Сергіївна, вихователь Беба Галина Миколаївна. Сьогодні дошкільний навчальний заклад живе однією великою дружньою родиною, в якій працюють шість висококваліфікованих педагогів і десять технічних працівників, береже традиції давнини та створює власні, неповторні. А також, щиро вірить, що свята чудодійна ніжинська земля не перестане народжувати дивовижних дітей, а ми, працівники дошкільного закладу, будемо плекати маленьки таланти - майбутню гордість країни!

 

     Цікава історія архітектурного ансамблю нашого закладу: купецька садиба та господарські  будинки  навколо неї (для прислуги та зберігання товару)  з’явилися в стародавньому центрі міста в середині ХІХ століття.  Після 1917р. нова влада розташувала в приміщенні пункт перепису та реєстрації населення м. Ніжина, пізніше будинок став дахом для багатьох невідомих українських та ассирійських сімей в голодному 1933р., під час Другої Світової Війни це був і санітарний пункт, і житло для німецького командування, і тимчасовий притулок для дітей-сиріт. Після війни міська влада вирішила віддати будинок під дитячий садок. Так, 1 лютого 1952 р. відкрився санаторний дитячий заклад.

Кожен відрізок часу пов’язаний з живими людьми, які творять його історію. І можна бути впевненим, що над нашим закладом сяє зірка щастя, бо приходять працювати до нього небайдужі, люблячі, талановиті люди.

      Наше кредо: «Всі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам’ятає… Пригадайте себе і не зупиняйте бажання маленьких мудреців гратися, рухатись і пустувати!

З дитячих вражень та пісень

Сплетемо ми віночок,

Наповнить світлом кожен день

Зірковий наш садочок!

     Пріоритетним напрямком роботи ЗДО №2 є виховання людини в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності. Що досягається через валеологічну освіту дошкільника, проведення системи профілактично-оздоровчих заходів, оптимізації режиму дня, сучасних підходів до організації освітнього процесу та формування основних компетенцій особистості дитини через впровадження освітніх та оздоровчих технологій, створення екологічно сприятливого життєвого простору, використання засобів фізичного виховання учасників освітнього процесу.

     Наш колектив пишається своїми досягненнями: щороку учасники освітнього процесу ЗДО №2 беруть участь у міських конкурсах, фестивалях, акціях та інших заходах. Неодноразово діти та колектив ЗДО №2 займали призові місця та нагороджувалися грамотами та дипломами.

      Щороку, завдяки талановитим вихованцям, педагогам, небайдужим батькам закладу, наші досягнення множаться: тільки за 2021р. отримано ДИПЛОМ за участь у V міському фестивалі патріотичної пісні "У піснях мого народу - доля України!"та перемогу у номінації "Змістовність та самобутність виступу", ПОДЯКУ за участь у VІ Ніжинському фестивалі писанок та активну популяризацію закладом великодніх традицій, ПОДЯКУ за підтримку проєкту "Озеленення України 2021", ПОДЯКУ за активну участь у фестивалі дитячої творчості "Копиця Fest", ПОДЯКУ за участь у VІІ Ніжинському патріотичному велопробізі, присвяченому Дню Конституції України та перемогу команди ЗДО №2 у номінації "Найоригінальніший велосипед". 

ТАК ТРИМАТИ, ДРУЖНЯ І ТАЛАНОВИТА КОМАНДА ЗДО №2!